6 KADIN DEKAN MADENCİ ÇOCUKLARI İÇİN BULUŞTU
Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğü, Ankara Üniversitesi’nin 6 kadın dekanını anlamlı bir çay davetinde buluşturdu. Etkinlikten elde edilen gelir ile 232 maden işçisi çocuğunun ihtiyaçları karşılandı.
Bilimsel üretimlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumda farkındalık oluşturmayı bilen Ankara Üniversitesi, ‘Kampüste Kadınlar’ adlı anlamlı bir çay davetine imzasını attı. Ankara Üniversitesi Evi’nde (ANKEV) gerçekleştirilen davette Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülbin Özçelikay, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Prof. Dr. Serpil Sancar, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Çakır İlhan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruken Öztürk, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Oğuz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Ezel Esatoğlu’ndan oluşan 6 kadın dekan, madenci çocuklarının eğitim gördüğü İzmir Kınık’taki Şehit Sezai Geçkin İlkokulu’na destek için buluştu.
ANLAMLI KAMPANYA BAŞLATILDI
Açılış konuşmalarını Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış ile Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş’in eşi Nebahat İbiş’in yaptığı etkinlikte, Kadın Platformu Koordinatörlüğü’nün birçok okula ihtiyaçları dâhilinde yardım kampanyası başlattığı bilgisi verildi. Bu okullardan bir tanesinin de Kınık Şehit Sezai Geçkin İlkokulu olduğu belirtildi.
232 ÇOCUK İÇİN GÖNÜLLER BİRLEŞTİ
Kadın Platformu’nun verdiği çay daveti ile söz konusu okulda okuyan 232 çocuğun ihtiyaçları karşılanacak. Bu öğrencilere mont ve botun yanı sıra derslerinde daha etkin öğrenmelerini sağlamak için fotokopi makinesi ile projektör alınacak.
Programda ayrıca Pop ve Flâmenko ezgileri eşliğinde Türk Müziği dinletisi de sunuldu. Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisi Anıl Can Kutlu ile Astronomi ve Uzay Bilimleri Yüksek Lisans öğrencisi Zeynep Avcı’nın sunduğu müzik dinletisi konuklar tarafından büyük beğeni topladı.
Madenci Çocuklarına Yardım haberlerinin derlenmiş halini görüntülemek için tıklayın.
[nggallery id=52]